• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ŞEHİT PİYADE YÜZBAŞI ALPER KALEM
 TÜRK MİLLETİ ve AYRANCI KÖYÜ
                  İÇİN KARAGÜN

     30.NİSAN.2016 CUMARTESİ
Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca müşterek yürütülen operasyonda, bir kahramanlık öyküsü daha yaşandı.ŞEHİT PİYADE YÜZBAŞI ALPER KALEM

Rahmetli Cemal Hoca'nın Torunu Emekli Astsubay Mehmet Ali ve Sevim Kalemin iki oğlundan biri olan köyümüzde corbacı olarak bilinen Mustafa Kalem ve Prof Dr. Fatma Gecikli'nin yiğenleri yüzbaşı Alper Kalem hainlerce kalleşçe keskin nişancı tüfeği ile vurularak şehadet şerbeti içti ve şehit oldu.


KAHRAMAN YÜZBAŞIMIZ 

"Bizi ne zaman aşağı alacaksınız, taburum dört gözle o anı bekliyor"... Bu sözler Nusaybin'de bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda aktif görev almak, çatışma bölgesine girmek için can atan şehit Yüzbaşı Alper Kalem'e ait. 

Alana girdikten 8 gün sonra askerleriyle 80 binayı çarpışarak kontrol altına alan Yüzbaşı Alper Kalem, taburunun başında ilerlediği sırada teröristlerce şehit edildi.

Teğmen olarak 2001'de göreve başlayan ve Kara Kuvvetleri Komutanlığının farklı birliklerinde görev yapan Yüzbaşı Kalem, bu yılın şubat ayında Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı bünyesine atandı. Şehit yüzbaşı, operasyon öncesi birliğiyle geçici görevle Nusaybin'e geldi.KAHRAMAN TABUR

İkiyakalar ve Sur'da bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda bir bölük komutanını şehit veren, 2 bölük komutanı yaralanan 3. Komando Taburu'nda komutan vekilliğini yürüten Yüzbaşı Alper Kalem, askerleriyle Nusaybin'deki "Atmaca 7 Operasyonu"nda görev aldı.


Operasyon kapsamında ilk olarak dış kuşakta görev alan Yüzbaşı Kalem, taburuyla sıcak bölgeye girmek için can attığını komutanına söylediği "Bizi ne zaman aşağı alacaksınız, taburum dört gözle o anı bekliyor" ifadeleriyle dile getirdi.
Sıra onun taburuna geldiğinde alana giren Yüzbaşı Kalem ve emrindeki komandolar, hızla bölgede ilerledi. Çıkan çatışmalarda çok sayıda teröristi etkisiz hale getiren 3. Komando Taburu'nun kahraman askerleri, teröristlerin kullandığı 80 binayı 8 günde tamamen kontrol altına aldı.Yoğun geçen çatışmaların ardından bölgeyi terör örgütü mensuplarından arındıran askerlerin arasında yer alan şehit yüzbaşı, daha sonra bir askeriyle çıktığı Seyitler Cami'nin minaresine Türk bayrağı astı.
OPERASYON KOMUTANINDAN ÖDÜL

Taburunun en önünde görev yapan kahraman yüzbaşı, son olarak teröristlerle Abdülkadir Paşa Mahallesi'ndeki çatışmalarda görev aldı. 

Görevindeki başarılı çalışmalarından dolayı operasyonu yöneten komutan tarafından ödüllendirilen Yüzbaşı Kalem, taburunun başında Aras Sokağı'nda ilerlerken teröristlerce açılan ateş sonucu şehit oldu.


Gözyaşı döken şehidin annesi 50 yaşındaki Sevim Kalem'i yakınları teskin etti. Şehidin eşi 35 yaşındaki Elif Kalem kızları 10 yaşında Ilgın ve 6 aylık Almina ile eşine veda etti. Almina Kalem annesinin kucağında babasının tabutuna son kez dokunarak veda etti. Şehit eşi kızlarına "Yavrum bu senin baban, dokun tabutuna" diyerek seslendi. 6 AYLIK ŞEHİT KIZINDAN BABASINA SON DOKUNUŞ

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonda şehit olan 36 yaşındaki Yüzbaşı Alper Kalem gözyaşları içinde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit kızı 6 aylık Almina annesi Elif Kalem'in kucağında babasının tabutuna son defa dokunarak veda etti.


Şehit Piyade Yüzbaşı Alper KALEM'in șehit olduğu sabah çektirdiği son fotoğraf. Şehadete gülerek gitmiş.. ruhu șad olsunŞehit Yüzbaşı Alper Kalem, 1.Mayıs.2016 Pazar günü Sultan Beyazıt camii'de öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Amasya Tekirdede mezarlığında bulunan şehitlikte defin edilmiştir. 
Bugün Geride gözü yaşlı anne, babası, eşini, iki kızını, kardeşini, dostlarını, sevenlerini, onu her zaman saygıyla anacak Ayrancı köyünü ve Türk Milletini bırakan şehit Yüzbaşı Alper Kalem'in operasyondaki kahramanlığı ise unutulmayacak.


                                                         Yavuz KAVUNCUOĞLU

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret501819
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.432432.5624
Euro34.631634.7704