• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Muhtarlarımız

MUHTARLARIMIZ

 1.   İsmail DOĞAN köyümüzün ilk muhtarı (merhum) 1930-1944
 2.  Hasan AYRANCI (merhum)1944-1953
 3.  Bilal TAŞDEMİR (merhum) 1953-1963
 4.  Zabit YOLCU (merhum)1963-1968
 5.  Veli KARACA (merhum) 1968-1973
 6.  İsmail KAVUNCUOĞLU (merhum) 1973-1978 
 7.  Hilmi AYRANCI (merhum) 1978-1984
 8.  Rafet KARACA 1984-1989
 9.  Enver AYRANCI 1989-1999
 10. Fehmi ÇAYCI 1999 - 2019
11. Bekir TAŞTEMUR 2019- .....

  not:yukarıda isimleri yazılı şahıslar için 
bilgi belge ve resim bekliyoruz.---------------------------------------------------------------


      HACI  İSMAİL DOĞAN
     
      Köyümüzün ilk muhtarlarındandır.Köy tüzel kişilik olduktan sonra köy halkı tarafından seçilen ilk muhtarımazdır.
      Köyün yerleşik düzen geçmesinde ilk köy olmanın zorluklarını başarı ile atlatmıştır. O yıllarda bugünkü gibi elektrik olmadığından insanlar aydınlatmayı odun yakarak sağlarmış.
  
köyümüz ilk muhtarlarından hacı ismail doğan'ın elimizde bulunan tek resmi camiye giderken torunları tarafından cevresi cevrilmiş 
durumda
     

       Köye ilk gaz yağını getirip köy halkına dağıtarak halkımızı odun yakmaktan kurtarmıştır.Muhtarlığı bıraktıktan sonra hac'a giderek hac farizesini yerine getirmiştir.1970 yılları içinde'de vefat etmiştir.
      Allah rahmat eylesin.HACI İSMAİL DOĞAN köyümüz halkından Halit doğanın babası İbrahim, Ruhiye, Rukiye  ve ismail doğanın dedeleridir.

 


 
----------------------------------------


         HACI BİLAL TAŞDEMİR
      Ayrancı köyünde doğup büyüyen ve köyümüzün en köklü ailelerinden olan Bilal Taşdemir. 1920 li yıllarda dünya'ya gelir iki kardeşin büyüğüdür.Köyümüzde 1953 /1963 yılları arasında muhtarlık görevinde bulunur.Ayaktaki Hamit taşdemir muhtar Bilal Taşdemir, ....... ....... Mithat Karaca

      Köyümüze D.S.İ. ine girişimde bulunarak sulama kooperatifi kurar Koperatif sayesinde  5 adet derin kuyu pompası kurdurmuştur.Kuraklık dönemlerinde arazi sulamasında köyümüz çiftcisinin hizmetindedir. Yine köyümüz cami'sinin yapımında büyük emeği geçmiştir. Av ve av sporuna merakı vardı ve bir süre suluova avcılar kulüpü başkanlığıda yapmıştır.

    
      Hacı Bilal Taşdemir yine köyümüz halkından Seher Taşdemir ile hayatını birleştirmiş ve bu evlilikten dört tane coçukları dünya'ya gelmiştir. Talip, Galip, Neriman ve Ümmühandır.
     Hacı Bilal Taşdemir kendi ve ailesinin köy halkı arasında saygın bir yerleri vardır ve buğünde bu yerleri köyümüzde devam etmektedir. Yaptığın hizmetlere teşekkür ederiz.
                       Ruhun Şad Olsun

----------------------------------------------
       
      
               VELİ KARACA
1920 Yılların başında Ayrancı Köyünde dünya'ya gelir.Namı diğer Karayeke Hacı Nebi, Hacı Meryem Karaca çiftinin en büyük coçuğu olarak dünya merhaba der. Veli Karaca ailenin en büyük oğludur.Dört erkek kardeşin en büyüğü olan abi veli  O yıllarda köyde okul olmadığından okula gitmemiştir. 
      

Ayaktaki Talip Taşdemir oturanlar Muhtar Sabit Yolcu, santral calışanı, Veli karaca, santral öperatörü.

  Okuma yazmayı kendi kendine öğrenmiştir.Ama buğün cocukları ve torunları ilerİde dahada iyi olacaklarına inandığım doktor, mühendis, akedemisyen olmuşlardır. Çünkü bizim o zamanlarda kullandığımız veli emmi'miz kafası calışan iyilik sever ve çömert bir insandı. Hepimiz özellikle 35 ve 50 yaş arasında olanlar veli emmi'yi iyi bilir.
    Karacalar köyümüzde köklü bir ailedir. Yıllarca böyle oldu bundan sonra da  böyle olur.Veli amca köyümüzde muhtarlık yapmış ve değerli hizmetleri olmuştur.Çok aktif ve calışkan yapıya sahipdi. Dönemin demokrat partiden amasya milletvekiliğin aday olur ama seçimi kaybeder.Benim hatırladığım ilk ve son miilletvekili adayı temennim bundan sonra köyümüzden gençler çıkar siyasete atılır. Bizde elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz. Neden hep biz yönetilen oluyoruz. Bizler tüm ayrancılı gençlere sesleniyorum. Dürüst çalışın çok okuyun; bizler yöneten olalım sizlere güvenim sonsuz. Laf nerden nereye geldi.


Bilal Taşdemir, Zeki Karca Veli Karaca 
........ .....    ........   .......

      Veli Karaca 1950li yıllarda Fadime karaca ile hayatın birleştirir. Bu evlilikten dört erkek coçukları olur. Refik, Kadir, Şener ve Erol Karaca'dır. Gercekten köyümüze sayısız hizmetleri olmuştur.Bizler bizlerden öncekiler ve bizden sonrakilerin okumaya teşvik eden yönlendiren büyüklerimizdendi. Ellerini dilini sağlık veli emmi  TOPRAĞIN BOL OLSUN.

-------------------------------------------------
   
     
           HACI İSMAİL KAVUNCUOĞLU 
      1928 Doğumlu İsmail Kavuncuoğlu o yılların Türkiye'sinde büyümüş genclik yılları yoksulluk ve hizmetkarlık yaparak hayatını kazanmıştır.Yine aynı köyden Fatma Kavuncuoğlu ile hayatını birleştirir.      Ayrancı Köyü'nde çalışmaya başlar.Köyde ciftçilikle uğraşır ve coçuklarında okuması için çalişır.Sosyal bir insandır.Yaş ve maddi durum biraz düzeldikçe köylünün de dikkatini çeker ve 1973 yılında köy halkı muhtar seçer. 
      Muhtar seçildikten sonra köyde hep ilklere imza atar.Yaklaşık on yıl aralıklarla muhtarlık yapar.Köyümüze yaptığı hizmetler köyümüzün il ve ilçe'ye olan bağlantı yollarının asfaltlanması,köyümüz içme sularının su deposu yapılarak evlere bağlanması, köyümüz merkez köy olarak seçilmesi,telefonların hanelere bağlanması,köyümüz sağlık evinin yapılması,kanilizasyon sisteminin döşenerek faaliyete geçirilmesi,köyümüz arazi yollarınının stabilize yapılmasıdır.Ayrancı köyü muhtarı İsmail Kavuncuoğlu dönemin Cumhuriyet Savcısının veda yemeğinde yine köyümüzde muhtarlık yapmış Hilmi Ayrancı ile her iki Muhtarımız buğün yaşamıyorlar  onları rahmetle anıyoruz allah rahmet eylesin toprağınız bol olsun


      Muhtarımız bunları köyümüze kazandırırken en büyük destekçisi köylümüz ve devlet bürokrasi
sinde çalışan Ayrancılılardır.


ismail kavuncuoğlu muhtarlığı döneminde köyde kıyılan ilk nikah töreni damadı fehmi çaycı kızı sati çaycı ve köy halkından kadir Karadöşoğlu ile birlikte yıl 1977 ayrancı köyü

            İSMAİL KAVUNCUOĞLU 
       Dört çocuk babasıdır.Köyüne sahip çıktığı kadar ailesinde önem vererek çocuklarının çağdaş insanlar olarak yetişmeleri için elinden geldiği kadar calışmış ve bunu başarmıştır. 
       Çocukları Fevzi,Satılmış,Şinasi Kavuncuoğlu ve kızı Sati Çaycıdır.Muhtarlığı bıraktıktan sonra yine köyde hayatını devam ettirmiştir.Daha sonra eşi Fatma Kavuncuoğlu ile hac farizesini yerine getirmek için haca gitmiştir.
       Daha sonra umre ziyaretide yapmıştır.Hastalanmadan son güne kadar ayakta kalmış ve 22 Nisan 2003 yılında akşam saat 23 oo sıralarında kalp krizinden vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin.
                             

ismail kavuncuoğlu döneminde yapılan köyümüz sağlık evi yıl 1978  
      

              RUHUN ŞAD OLSUN

 Daha fazla bilgi için 
www.kavuncuoglu.tr.gg 

----------------------------------------------

   
          RAFET KARACA
       Köyümüzde 1984 /1989 yılları arasında muhtarlık yapmıştır. Ayrancı köyü 1943 doğumlu olan Rafet Karaca  Hacı Mustafa Karaca ve Zeliha Karaca'nın En büyük çocuklarıdır. Altı kardeşin en büyüğü olan Rafet amca o yıllarda köyümüzde ilkokul olmadığından okula gidememiştir. Okuma yazmayı okuma kurslarında öğrenmiştir.
 Rafet Karaca muhtarlığı dönemin de sayısız hizmetleri vardır. Köyümüze seçilen her muhtar gibi o da Ayrancı köyü için calışmıştır.
 

Rafet Karaca asker dönüşü Zeynep Karaca ile dünya evine girer. Bu evlilikten üç tane çocukları olur; Hüsnü, Aynur ve Ünal karaca dır. Hayatını ayrancı köyünde devam ettiriyor

--------------------------------


  
             FEHMİ CAYCI 
 Fehmi cayçı  1952 ayrancı köyü doğumlu'dur. ilyas ve miyase çiftin'in en büyük ve tek erkek coçuklarıdır. İlk tahsilini Ayrancı köyünde tamamlayan Fehmi Cayçı ilk okulundan sonra Amasya İmam Hatip lisesine kayıt yaptırır. 
     

fehmi cayçı yeğenleri gülsu'nun mezuniyet törenlerindeler eşi ve kızı ile birlikte    
  
     Fakat üçüncü sınıftan okulu bırakarak ayrancı köyüne döner. Oldukca aktif ve sosyal bir kişiliği sahip olan Fehmi Cayçı hem ciftçilik hem sosyal olaylar yakından ilğilenir. 1977 Yılında komşu kızı Sati Kavuncuoğlu ile sözlenir, ve evlenir. Bu evlilikten üç tane coçukları olur. En büyük olan ayfer kızımız bugün ziraat mühendisi ve D.S.İ Suluova suluama birliğinde vekil müdürlük ve sorumlu mühendis olarak calışmaktadır.     
    

sayın muhtarımız yeğenleri köksalın sünnet düğününde ankara batıkent    
      
       Diğer iki coçuklar ise allah (C.C) bizlerden cok seviyormuş yanına aldı. Allah gani gani rahmet eylesin her iki yavrumuza'da geride kalanlara uzun ömürler versin.


eşi sati ile birlikte ayrancı köyündeki evlerinde
   
     1999 yılın da fehmi caycı sosyal ve yardım severliği köylü tarafından fark edilerek oy çokluğu ile köye muhtar secilir. Köye muhtar seçildikten sonra
ilk iş olarak köy arazi yolların stabilize edilmesi , köyde Tapu Kadastro calışması başlatması ve köy evlerini ve köy arazilerinin Tapu ve Kadastro işleminin bitirilmesi ve köy sağlık evini tadilat ve restore yapılarak kullanıma acılması, köyümüz ebesinin köye atanması.Ayrıca köyümüzün genel rutin işleri herzaman ve düzenli olarak yapılmaktadır.
         

       Köyümüzde 1999 yılından bu güne kadar yürütmüş olduğu muhtarlığı başarı ile icra etmiştir. Bu konuda muhtarımıza ve ihtiyar heyetimize teşekkürü bir borc biliriz. saygılarımızla.
------------------------------------------------

AYRANCI KÖYÜ
Ayrancı köyünde 31. Mart. 2019 Günü yapılan seçim sonrası 1. Nisan .2019 günü itibarı ile yeni muhtarımız Sayın Bekir Taştemur'dur.
Bekir Taştemur u kısaca tanıyalım. 
01.01.1974 Ayrancı köyü doğumlu lise mezunu Demet hanımla evli ve 5 çocuk sahibi 3 erkek 2 kızı var. Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret512308
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.878533.0103
Euro35.262235.4035