• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Serkan Erdoğan

 

 
            SERKAN ERDOĞAN
       Sizlere tanıtacağım kişiyi spor ile ilgilenen ve hemde basketbolu seven ayrıca yakından takip eden arkadaşlarımız iyi tanır.Milli basketbolcu Serkan Erdoğan Ayrancı'lı.Yani kısaca bizim köylümüz.Serkan'nın veya milli bir sporcunun bizim köyümüzden olması beni şahsen çok gururlandırıyor. 
     


       40 yaşın üstünde olanlar hatırlar ve tanırlar.Dedesi Recep Erdoğan, babaannesi Ayna Erdoğan, babası Salih Erdoğan, annesi Nafiye Erdoğan.Serkan'nın dedesi Ayrancı Köyünde çiftcilikle uğraşıyordu.Çocukları büyünce eğitimlerini düşünürek Amasya'ya taşındılar.Bugün halen Amasya'da ikamet etmektedirler.Serkan'ın babası ve annesi öğretmendir.Serkan eğitimci bir ailenin cocuğudur.30/Ağustos/1978 yılında Amasya da dünyaya gelir.Basketbola Ankara Ted kolejinde,7 yaşında başlar.Babası ve annesi de Ted Kolejinde öğretmenlik yapar.İlk,Orta ve liseyi Ted kolejinde tamamlar.Ted kolejinde öğrenciyken basketbolu en üst düzeyede oynamaya başlar.
       

 Serkan babası ile birlikte zor olan bu merdivenleri el el vererek böyle çıktılar onları bir kez daha kutluyorum.
      
     Liseden mezun olduktan sonra sırasıyla Tuborg,Tofaş,Ülker,(İspanya) Tavseremika, Efes pilsen ve bu sezonda Türk Telekomda basketbol hayatını sürdürmektedir.Yıldız,Genç,Ümit ve A Milli takımlarda 119 kez milli formayı giymiştir.Türk Telekomda 5 numaralı formayı giyiyor.Yani Amasyalı olduğu forma numarasından belli.Küçük bir ayrıntı;Serkan her yıl forma numarasını annesine sorarmış.. Annesi Nafiye hanım'da uğruna inandığı için 'Amasya'nın plakası olan 5 numarayı giy.' demiş. 
     Allah nazardan saklasın, süper basketbol oynuyor. Milli ve Klüp maçlarını televizyondan takip ediyordum.Bu hafta canlı seyrettim.Hem oyundan,hemde basketboldan zevk aldım.Helal olsun sana Serkan.
      Evli,eşi Sezin ve çok tatlı bir kızı var.Adı Cansu allah mesut ve bahtiyar etsin.
      Hem eğitimci hem sporcu bir aile oldukları için Erdoğan ailesinin kızlarıda milli basketbolcu.


Babası Salih Erdoğan,Serkan,Kardeşi Seda ve Kızı Cansu
 

             SEDA ERDOĞAN
    1987 Ankara doğumludur.Seda ilk, orta ve liseyi abisi gibi Ted Ankara Kolejinde tamamlar.Seda 7 yaşında basketbola Ted Kolejinde başlar.Kolej A takımda oynadıktan sonra Beşiktaş'a transfer olur.Beşiktaş'da bir yıl oynadıktan sonra sırasıyla America Unıvercity Liginde Berkely Üniversitesinde iki yıl oynadıktan sonra tekrar Beşiktaş bayan basketbol takımına döner.Bu sezon başında ailesininde isteği ile Ankara'ya dönmeye karar verir.Ankarada Cankaya Üniversitesi Arı Koleji takımına transfer olur. 


kız kardeşi seda ve serkanın kızı cansu erdoğan

Spor hayatını bu takımda sürdürmektedir. Seda Yıldız,Genc,Ümit ve A milli takım olmak üzere 80 kez milli olmuştur.Köyümüzden ikinci bir milli sporcu olarak çıkan Seda'yı canı gönülden kutluyorum.Ayrıca gurur duyuyorum.Tebrikler,kocaman sevgiler hem Serkan'a hemde Seda'ya. Yavuz Kavuncuoğlu,Salih Erdoğan,Serkan Erdoğan ve Köksal Kavuncuoğlu

    Diğer Ayrancılı genclerinde ileride daha iyi derceler yapacaklarına inanıyorum. Serkan abilerini ve Seda ablalarını örnek alacaklardır. 
     Ayrıca Salih abi ve Nafiye yengeyi de ayrıca tebrik ederim.Böyle pırlanta gibi iki evlat yetiştirdikleri için
                          saygılarımla..................yavuz kavuncuoğlu salih erdoğan ve eşi nafiye erdoğan


bizimde izlediğimiz ve müthiş bir maç cıkardığı kepez belediyesi antalya macında macın skoru 102 90


                AYRANCI KÖYÜNDE MİLLİ BASKETBOLCULAR
       İlçemiz köylerinden ayrancı köyünden milli basketbolcuların olması bizim için gurur verici bir olaydır.
       Milli basketbolcular Serkan ve Seda Erdoğan Ayrancılıdır. 
       Serkan buğün Beko Basketbol liği takımlarından Türk Telekomun önemli oyuncularındandır. 1978 yılında Amasya da dünya gelen Serkan'ın Annesi ve Babası Öğretmendir. Basketbola 7 yaşında Ankara TED kolejin de başlar sırasıyla Tuborg, Tofaş, Efes pilsen, ispanyan ın Tav-seramica takımlarında forma giyen Serkan şimdi basketbol hayatını Türk Telekomda sürdürmektedir. 
       Başarılı bir sezon geçiren türk telekom liği ikinçi olarak bitirmiştir. Serkan özellikle beş numaralı formayı giymiştir. Yıldız, Genç ,Ümit,ve A milli takım olmak üzere 119 kez milli formayı giymiştir.
      Kardeşi Seda Erdoğan da abisi gibi milli basketbolcudur. 1987 Doğumlu olan seda 7 yaşında TED Kolejinde basketbola başlamıştır. Sırasıyla TED koleji a takımında bir yıl oynadıktan sonra Beşiktaş ve sonrası America Unıvercity liğinde Berkeley Universitesi takımında iki yıl oynadıktan sonra Beşiktaş'a geri dönmüştür.  
     Buğün Cankaya üniversitesi Arı koleji bayan basketbol takımında oynamaktadır. Yıldız, Genc,Ümit ve A  Milli takım olmak 80 kez milli formayı giymiştir.
     Serkan ve Seda'nın dedesi Ayrancı Köyünde çiftçilik yapan recep erdoğandır. Şimdi Amsaya'da Ahır önü Mahellesinde ikamet etmektedir. Amcası Sadık Erdoğan Öğretmendir ve bir dönem Suluova lisesi müdürlüğü'de yapmıştır. Serkan ve Seda eğitimci bir aileden gelmektedir. Babası beden eğitim öğretmenidir. Annesi  Nafiye erdoğanda sınıf  öğretmenidir.
     Memleketimizden milli sporcularımız olduğu için mutluyuz.   
     Ayrancı köyünden olmaları ayrı bir mutluluktur.
     Başarılarının devamını dileriz.
                             HABER: Yavuz KAVUNCUOĞLU


BABASI SALİH, SERKAN, SEDA KIZI CANSU VE YEĞENİZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret516606
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.999133.1314
Euro35.963036.1071