• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anılarımız

 VELİ KARACA (veli emmi) ile ilgili NOSTALJİ sayfamızda buldum buraya taşıdım.(Fırat )

Saygı değer Veli emmi bizim emsallarımızın Okuldaki tek 'veli' mizdi. Biz ilkokul  öğrencisiyken Öğretmenimiz yarın Veli'iniz okula gelsin deyince biz hepimiz Veli emmi'mizin yanına giderek hep beraber veli emmi öğretmenimiz sizi cağrıyor derdik. Oda bizi kırmaz tamam coçuklar yarın okula giderim derdi.

    
Yukardaki öğrenci velisi ilgili anı öğrendim sizlerle paylaşmak istedim.Sadece bizim emsalların değil tüm ayrancılı öğrencilerin velisi'imiş Veli amca 
    Satılmış Kavuncuoğlu (satılmış amcam)anlattı. İlkokulun Ayrancı köyüne ilk açıldığı yıl öğretmen öğrencilere ödev vermiş ve ödevlerinizi velinize imzalattırın demiş okuldaki tüm öğrenciler Veli karaca'ya imzalatırmış. Ertesi gün öğretmen ödevlere bakmış tüm imzalar. Aynı coçuklar bu okuldaki öğrencilerin hepsi kardeşmi diye sormuş.Hayır öğretmenim demiş ve doğrusunu öğretmen o dönem Ayrancı köyü muhtarı olan Veli karaca'dan öğrenmiştir.

    İlginç bir anı
  
  İDRİS TONKUŞ'UN İLK OKUL YILLARINDAKİ ANILARI
 
        1978 yılının Eylül ayıydı. Biz çocukken okula gidecek çocukları kayıt etmek için öğretmen ev ev dolaşır, yaşı tutanları kayıt yapardı. Ben de köyün içindeki o zaman pınarın yanında oyun oynarken Mevlüt AYDIN öğretmenimiz geldi. Senin adın ne dedi. Bende söyledim. Yarın sen de okula gel dedi. o gün bu gündür ben hala okula gidiyorum.
        Biz 1. sınıftayken kışın bir nedenle okul yandı. Yangın esnasında öğretmen bizim çantalarımızı kurtarmış. O zaman biz 1. sınıflar sonradan müdür odası olan küçük odada okuyorduk. Diğer sınıfların çantaları yanmış. Devlet onlara yeni çanta verdi. Bize vermedi. Biz 1. sınflar yeni çanta alamadık. Yangın öğlen yemek tatilinde çıkmıştı. Yemekten okula dönünce okulun yandığını gördük. Yangın var diye köye doğru hep beraber bağırarak koştuk. Ne günlerdi o günler.
      Okul yandıktan sonra biz önce kışın Hacı RECEP İlkokuluna gittik. O zaman bizim evin hemen yanındaydı. Hacı Recep'i ben hiç hatırlamıyorum. Ama evinde 1 zaman okula gittik. Sonra köyün çıkışındaki Sellektöre taşındı okul. Sellektör okuluna öğle sonu devam ettik. Sabah 4-5 ler öğle sonu 1-2-3. sınıflar okula gidiyorduk.
 
Bilgi: Mevlüt AYDIN Öğretmenimizin resmi Yahya Şekerin önünde oturan. 
 
NOT: SİZLERİNDE VARSA BÖYLE ANILARINIZ YAZIN BİZE !....                                                                          
 
 

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret516624
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.999133.1314
Euro35.963036.1071