• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Davut Doğan


ŞEHİT POLİS MEMURU DAVUT DOĞAN KARDEŞİMİZİN 4.ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

ONU RAHMETLE ANIYORUZ RUHUN ŞAD OLSUN ŞEHİDİM.
       ŞEHİTLER ÖLMEZ 
          
                    VATAN BÖLÜNMEZ

                             


                        


                       DAVUT  DOĞAN  1970 / 2008                             

 
Amasya ili Suluova ilçesi Ayrancı Köyü nüfusuna kayıtlı 1970 doğumlu Davut Doğan ilkokul eğitimini Ayrancı Köyü ilkokulunda yapmıştır.O yıllardaki adı ile Suluova Ortaokulu'nu bitirmiştir. Davut kardeşimiz muhasebeye meraklı olduğundan ortaokuldan sonra orta öğretimine amasya ticaret lisesinde devam etmiştir.Annesi Hayriye, babası Kenan Doğan'dır.Babası köyümüzde çiftçilikle uğraşmaktadır.Üç kardeş olup ailenin ikinci çocuğudur. 

Davut kardeşimiz kuzeni ve kankası İsmail Doğan'la birlikte...


Lise sonrası her Türk genci gibi davut kardeşimizde askerlik görevini tamamlamak üzere 1990 yılında asker ocağına teslim oldu.Türk milletinde bir tabir vardır. Asker ocağı peygamber ocağıdır. Bu görevinide başarı ile tamamlar ve memleketi suluova'ya döner.Askerlik ve vatan sevgisi o kadar ağır basarki teskere sonrası uzman çavuşluk imtihanlarına müracaat eder ve başarı ile kazanır.Kısa bir eğitim döneminden sonra güney doğuda göreve atanır.1992 /1996 yılları arasında güney doğuda hain pkk ve onların yardakcıları ile vatan uğruna savaşır.Kardeşimizin dört yıl güneydoğuda görev yaptığı yerler tendürek,cudi,mergüle ve sisardır. Bu görevi malum bölgede dört yıl sürdürdükten sonra batıya tayin olur. Askeriyeden ayrılıp yine vatan savunmasında görev yapan Emniyet Teşkilatına geçer.Yıl 1999 da Emniyet Teşkilatında temel eğitimini tamamladıktan sonra Tokat emniyet müdürlüğü Çevik şube müdürlüğü emrine atandı. Çevik şube'de görev yaparken panzer kursu'na katıldı. Panzer kullanma belgesi aldı.Çevik kuvvet şube müdürlüğünde panzer kullanıcısı olarak devam etti.Tokat'da bu görevde belli bir süre devam ettikten sonra Ordu emniyet müdürlüğü emrine atandı.

Yine davut kardeşimiz amcasının torunu özdemir ile birlilkte...

Ordu'da görev yaparken köyümüz için gelişen teknolojiyi kullanarak köy halkını sanal ortamda olsun bir araya getirmeyi başardı. Ömrü vefa etmedi,etseydi daha büyük işler başaracağından emindim. Ruhu şad olsun. Davut kardeşim ordu emniyet müdürlüğünde görev yaperken 2008 yılı başında Trafik şube müdürlüğüne yatay geçiş yaptı.Göreve orda devam etti ve ecel onu 16 / temmuz / 2008 günü saat 20:30 görevi başındayken yakaladı. Hayatının baharında trafik terörüne kurban gitti. Allah rahmet eylesin,geride kalan ailesine ve yakınlarına Allah sabırlar versin.Tüm yakınlarına başsağlığı dilerim.


  
Davut Doğan evli ve iki erkek coçuk babasıydı.Büyük oğlu Burakcan Anadolu Lisesi ögrencisi,küçük oğlu emrecan ilköğretim okulu öğrencisidir.Kendilerine üstün başarılar diliyoruz.Allah ömrünüzü uzun kılsın yavrular.TEMMUZ 2008
PTSAÇAPECUCTPZ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
             ZİYARET 
       Köyümüzde 16 Temmuz 2008 günü  görevi başında şehit olan. Polis memuru kardeşimiz Davut Doğan'ın Annesi ni ziyaret ettik.


hayriye doğan belgesini alırkenhayriye doğan belgesini incelerken

       Ziyaretimizin amacı hal, hatır sormak ve Ayrancı köyü web sitesi ziyaretcileri tarafından yılın annesi seçilen Hayriye Annemize belgesini takdim etmekti.
       Aynı sürecte yılın Babası seçilen Davut Doğan'ın Babası Kenan Doğan'a yılınbabası belgesini takdim etmekti. Kenan babamız evde olmadığından  oğlu Emrah Doğan a takdim ettik. 
    

emrah doğana babasını belgesini takdim ettik

     Siz değerli oylarınız ile seçilen yılın polisi belgesini de kardeşimiz Emrah a takdim etmiş olduk. 
     Bizim amacımız bu vesile ile acılı ailemizin acılarını bir nebze olsun unutturmaktır. Hiç kolay olmuyan bir olay allah sabır ve metanet versin. Her zaman söylediğimiz gibi ateş düştüğü yeri yakar bu doğrudur. Allah düşmanımıza bile vermesin. 


davut doğan'ın küçük oğlu oğulcan doğan

Sitemizde yapılan bu oylamaya katılan tüm arkadaşlarımıza ve ziyaretcilerimize  bize yardımcı oldukları için  teşekkür ederim.


hayriye doğan bacısı yerine koyduğu hacı bedriye kavuncuoğlu ile birlikte


Davut doğan trafik şubeye gelmeden önce kullanmış olduğu polis panzerinin üstünde
DAVUT DOĞAN TARAFINDAN 31.12.2005 YILINDA ÇEKİLMİŞTİR.

       

 Şehit Davut Doğan kardeşimizin doğup  büyüdüğü Suluova Ayrancı Köyü.(Bu resimleri kendisi çekmiştir.)
     
       
    

              
Suluova Yenimahalle Hacı Mustafa Camisinde yapılan cenaze töreni'ne Amasya valisi,Amasya emniyet müdürü,Suluova Belediye Başkanı,Suluova Emniyet Müdürü,Suluova İlçe Jandarma Bölük Komutanı,Ordu Trafik Şube Müdürü,Suluova halkı ve tüm Ayrancılılar katılmıştır. Davut kardeşimiz adına yakışır bir cenaze töreni ile uğurlanmıştır.Mekanın cennet olsun Davut kardeşim....
     

Ruhun şad olsun kardeşim
ruhuna el-fatiha

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret508375
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333