• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

CANER DOĞAN

CANER DOĞAN
İLKTAT DAN SULUOVA YOĞURDU  
20/03/2013

İnsanlığın keşfettiği en önemli buşuşlardan olan yoğurt ilktat doğal yoğurtla artık daha doğal daha besleyici ve lezzetli

Son y

ıllarda piyasada üretilen yoğurtlara malasef doğal sağlıklı ve katkısız demek oldukça zordur. Hiçbir gün geçmiyorki ülkemizde bu yoğurtların güvenilirliği tartışılmasın bu tartışmalardan bir kaçı şunlardır. yoğurtların normalde 1 hafta içerisinde ekşiyip bozulması gerekirken dayanıklı beyaz eşya gibi 1,2 ay bozulmadan durması ve ekşimemesi ,ekşimeden küflenmesidir .diğer bir tartışma ise yoğurtların mayalarının ithal olması doğal yoğurt mayası değil kültür adı verilen doğal methotlarla değilde labaratuar ortmamında müdahale ile üretiş olmasıdır.burada bu gıdanın helal mı haram mı olup olmadığı tartışılmaktadır. Bunlar normal kabuledilirken birde hilelerde yoğurtta çok yapılmaktadır bunlardan birisi koyu kıvam için domuz türevleri ,süt tozu yoğurtlara katılmakta . yoğurdun ekşimemesi için netamisin denilen insan sağlığına zararlı maddesinin katılması .Kaymak oluşturmak için yoğurdun üzerine kağıt peçete serilmesi gibi ilktat süt bu hilelerden ve suni katkılardan uzak doğal yoğurdu üretti.

Yo

ğurtta en önemli olay doğal bir maya elde etmektir bizler önce mayayı ürettik, sonra yoğurdu..doğal methotlarla üretmiş olduğumuz bu maya herhangi bir marka yoğurdun mayasından kesinlikle elde edilmez.zaten bir yoğurdun doğal olması için maya çok önemli bir kıriterdir. İlktat yoğurtlarıylada ev de doğal yoğurt mayalana bilmektedir.

Ayn

ı zamanda ilktat yoğurtlarının içine hiçbir katkı ve hile de girmemektedir sadece sütten üretilir.yoğurdun ekşime si ise 10 gün den fazla olmakta ve ekşiyereık bozulmaktadır.kıvam olarak ise gayet ideal kıvamda olmaktadır.

bu özelliklerdeki yo

ğurdu tadan müşterilerimiz yıllar önce köy de yedikleri yoğurtları anımsamaktadırlar. Ve böyle bir yoğurda tekrar kavuşmanın sevincini gözlerinden okumak hiç de zor olmamaktadır.

Şuan da ilktat yoğurtlar daily (günlük)ilktat markasıyla suluova da tüm bakkal ve marketlerde yerini almıştır.

Türklerin bulu

şu olan yoğurt artık ithal mayalarla hileli methotlarla üretilmemeli tamamen aslına uygun bir şekilde üretilmesi gerektiğini düşünüyor ve bu yönde üretimlerimiz artırmayı hedeflemekteyiz. 

CANER DOĞAN      4432 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AYRANCIDA İLK TAT - 14/05/2012
CANER DOĞAN VE İLKTAT SÜT VE ÜRÜNLERİ
SÜTÜMÜZÜN DEĞERENİ BİLELİM - 05/06/2011
AYRANCI KÖYÜNDEKİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYOH GIYAMETE - 29/05/2011
YAZARIMIZ CANER DOĞAN'NIN ÜÇÜNCÜ YAZISI
AYRANCI KÖYÜ 2015 ÜTOPYA - 17/05/2011
AYRANCI KÖYÜ 2015 ÜTOPYA
KEÇİ YETİŞTİRÇİLİĞİ - 08/05/2011
AYRANCI KÖYÜNDE YENİ GELİR KAPISI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret281606
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 34° 17°
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70565.7285
Euro6.33146.3568