• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

AYRANCI KÖYÜNDE REKOLTE

Köyümüz Çiftcilerinden Erhan AYRANCI ve İsmail DOĞAN'nın Görüşleri
      KÖYÜMÜZDE ÇİFTCİLERİMİZİN BEKLENTİLERİ

        Ayrancı köyünde bu sene çiftcilerimizin durumu nedir. Beklentilerine karşılık bulabilmişlermi. Düşündükleri verimi ve kaliteyi yakaladılarmı. Köyümüzün ileri gelen iki saygın ve güzide çiftcilerimizle söyleşi yaptık.
        Çiftcilerimizden Erhan Ayrancı şunları söyledi. Havaların serin ve yağışlı olmasından dolayı Bu yılı Pancar ve Mısır yılı olarak görüyor. Soğan ve Elit'te (pancar tohumu) istediğimiz rekolteyi yakalayamayız diye ifade etti. Genelde ürünlerimizde fiyatlar idare eder. Beklentilerimizi altında olsada memnunuz.
        Diğer çiftcimiz İsmail Doğan ise soğanda rekolte düşük fakat fiyatı iyi olduğu için para kazanacaklarını ifade etti. Temmuz ayında havaların serin ve yağışlı geçmesi ister istemez bizi etkiliyor. Ağustos ve Temmuz ayları sıcak ve kurak olacak ki mahsul çalışacak verimi ve kalitesi yüksek olacak.
        Her iki çiftcimizde havaların serin ve yağışlı geçmesinden şikayetciler rekolte düşük olsada fiyatların idare eder durumda olduğunu ifade ettiler. Verdikleri bilgi için Sayın Erhan AYRANCI ve İsmail DOĞAN kardeşlerimize teşekkür ederiz.

                                             Haber : Yavuz KAVUNCUOĞLU610 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret323117
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563