• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

GEÇMİŞ OLSUN AYRANCI

**** 24-25 Mayıs tarihlerinde Amasya, Suluova ve Merzifon da meydana gelen doğal afet (fırtına, dolu ve sel) nedeniyle köyümüzünde arasında bulunduğu 15 köyde ekili arazilerde hasar meydana gelmiştir.

24-25 Mayıs tarihlerinde Amasya, Suluova ve Merzifon da meydana gelen doğal afet (fırtına, dolu ve sel) nedeniyle köyümüzünde arasında bulunduğu 15 köyde ekili arazilerde hasar meydana gelmiştir.
       Şekerpancarı, buğday, elit, meyve, soğan ve mısır tarlaları büyük oranda zarar görmüştür. 15 köyde yaklaşık 45-50 bin dönüme yakın arazide hasar olduğu ile ilgili açıklamalar yapılmıştır.
       Fırtına ile birlikte şiddetli bir dolu yağışı ve dolunun erimesi ile birlikte yüzey akışına geçen su yer yer sel meydana getirmiştir.
       Valiliğimizin konuya derhal müdahale etmesi ile il ve ilçe tarım müdürlükleri ekiplerince saha çalışmaları başlatılmıştı.             Valimiz, Kaymakamımız, İl ve İlçe Tarım Müdürlerimiz, AKP İl ve İlçe Başkanları ile Suluova Ziraat Odası Başkanı bizzat bazı sahalarda incelemelerde bulunmuş ve açıklama yapmışlardır.
       TARSİM görevlileri hasar tespit çalışmalarına devam etmektedir. 
       Tüm köylümüze, en içten duygularımızla geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
       Allah daha beterinden korusun.
                                           508 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret317263
Hava Durumu
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310