• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

SULUOVA BÜYÜYOR, SULUOVA KALKINIYOR.

Suluovada biyogaz santralı devreye giriyor.
       
Suluova da faaliyete geçecek Entegre Biyogaz Enerji Santrali ile hayvan ve bitki atıklarından yılda 50 milyon kilowatt elektrik enerjisi üretileceği belirtildi.

        Amasya Valisi Osman Varol, Suluova ilçesinde yapımı devam eden elektrik üretim tesisi hakkında AHİ Suluova Biyogaz Enerji Üretim A.Ş. yetkililerinden bilgi aldı.  
        Tesisle ilgili açıklamada bulunan Vali Varol, hayvan ve bitkilerden elde edilen 600 bin ton atıktan 27 milyon 690 bin metreküp biyogaz elde edileceğini ve Entegre Biyogaz Enerji Santrali ile yılda 50 milyon kilowatt elektrik enerjisi üretilmesi planlandığını söyledi. Vali Varol, "Suluovalı çiftçilerin de ortak olduğu projenin en önemli amaçlarından birisi de yörede bulunan büyükbaş hayvan çiftlikleri ve ahırlarındaki hayvan gübresinin Yeşilırmak ve Tersakan Çayı'nı kirletmesini önlemek ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak. Ayrıca santralden elde edilecek ilave ısı ile yerleşim alanlarının ısınma ihtiyacını kısmen karşılaması da hedefleniyor" dedi.


       Vali Varol, bölgedeki çiftçilerin tesisin faaliyete geçmesi sonrasında kimyasal gübre yerine, burada üretilen organik gübreyle organik tarıma geçebileceğini söyledi.
       Entegre Biyogaz Enerji Santral Tesisi ilçemize hayırlı uğurlu olsun.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
106 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret271520
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 13° 6°
Saat
Takvim
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03836.0625
Euro6.73226.7591